Sprowadzanie zwłok z zagranicy – jak to wygląda w praktyce?

Sprowadzanie zwłok z zagranicy – jak to wygląda w praktyce?

Chcąc sprowadzić zwłoki z zagranicy, powinniśmy posłużyć się profesjonalną firmą pogrzebową, która wykona dla nas tego typu usługę. Sam proces sprowadzenia zwłok będzie zdecydowanie łatwiejszy w momencie, w którym podejmiemy współpracę z profesjonalną firmą pogrzebową. Wszystko dlatego, że tego rodzaju firma ma już wypracowane wszystkie elementy związane z transportem zwłok, który wykonywany jest międzynarodowo. Dlatego też, tego typu współpraca jest najlepszym rozwiązaniem, które jest sugerowane wszystkim zainteresowanym stronom.

Jak rozpocząć współpracę z międzynarodową firmą pogrzebową?

Właściwie wszystko ogranicza się do kontaktu i ustalenia szczegółów. Jeśli ceny i usługi za to uzyskiwane odpowiadają nam, zamawiamy sprowadzenie zwłok z zagranicy, podpisując odpowiednie upoważnienie dla firmy, która w naszym imieniu, będzie załatwiać za nas wszystkie formalności związane z transportem zwłok do Polski. Mowa o sprawach biurowych, związanych z uzyskaniem wszelkich zgód na to, aby móc wykonać taki transport.

W tym czasie zwłoki są odpowiednio zabezpieczone, przechowywane a także przygotowane do odpowiedniej formy transportu (na ogół jest to transport lotniczy). Kiedy zwłoki są już na terenie naszego kraju, przechodzi do ich niezwłocznego transportu w odpowiednie miejsce, które jest przygotowane do tego, aby przechować zwłoki do czasu ich pochówku w wyznaczonym miejscu.

Reasumując – pomoc jest kompleksowa!

Jest to prawdą, dlatego wszystkim niezdecydowanym, szczerze polecamy taką formę współpracy. Na każdym etapie będziemy bowiem uzyskiwać wszystkie informacje, związane zarówno z kwestiami biurowymi, jak i tym, gdzie znajdują się z włoki. Sam proces jest bardzo szybki, ponieważ w zależności od miejsca transportu i biurokracji, cała operacja wynosi od 3 do 7 dni roboczych. Jest to więc idealny czas, aby zając się w tym czasie kwestiami pochówku osoby zmarłej.

admin