Skuteczność psychoterapii par

Skuteczność psychoterapii par

Psychoterapia par to jedna z tych czynności, która ma na celu rozwiązać konflikt pomiędzy dwoma osobami. Takie konflikty nie muszą być mocne. Chodzi o każdy konflikt, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać sami. Wtedy korzystamy z pomocy osoby trzeciej.

Psycholog jest po to, aby pomagać innym, dlatego pomaga pojedynczym osobom, ale także i parom które są w potrzebie. Takich sytuacji nie brakuje na co dzień, ponieważ wiele par spotka się z konfliktami, których nie potrafią rozwiązać między sobą. Dzieje się tak szczególnie dziś, kiedy czasy na świecie są trudne i wymagają od nas większego poświęcenia.

Kiedy jednak dochodzimy do wniosku iż nie jesteśmy w stanie pomóc sobie sami, psychoterapia par jest jednym z elementów, który warto przemyśleć.

Psychoterapia par i jej skuteczność

Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga osobistej oceny, jednak większość par dzięki wprowadzeniu do swojego świata osoby trzeciej z odpowiednią wiedzą, uzyskuje oczekiwany efekt.

Mówimy tutaj o obopólnym zrozumieniu, którego brakowało nam wcześniej. Często tylko psycholog jest w stanie przekonać nas do wejścia w ciało drugiej osoby, która znajduje się w danej sytuacji razem z nami.

Świadomość naszych błędów często doprowadza nas do zażegnania wszelkich konfliktów.

admin