Sprawdzamy jak działa kredyt hipoteczny

Sprawdzamy jak działa kredyt hipoteczny

Kredyty hipoteczne to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup produktów finansowych, która zawierana jest w bankach w całym kraju a także na całym świecie. Dzięki kredytom hipotecznym możemy realizować swoje marzenia o własnym mieszkaniu, domu a także o innych budynkach, które mogą być w obiekcie naszego zainteresowania. Jak działają kredyty hipoteczne Białystok w praktyce? O tym porozmawiamy w dniu dzisiejszym. Zapraszamy do sprawdzenia dzisiejszej publikacji na temat kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny jest produktem finansowym który uzyskamy wyłącznie w banku. Banki są zobowiązanie do rozpatrzenia wszystkich naszych wniosków na rzecz konkretnych miejsc, które chcemy sfinansować za pieniądze banku. Oczywiście środki otrzymujemy na ustalony procent, który będzie finalnie stanowić interes dla banku, który będzie chciał użyczyć nam środków swoich klientów na okres spłaty wyznaczony w umowie naszego kredytu hipotecznego.

Jak działa kredyt hipoteczny w praktyce?

Jak można domyślać się, kwoty kredytu hipotecznego nie widzimy na własne oczy. Jest to kredyt mający na celu spłacić zapotrzebowanie deweloperów podczas realizacji nowych inwestycji (rynek pierwotny) bądź potrzeb sprzedawcy danej nieruchomości (rynek wtórny). Bez względu na to na jakim rynku kupujemy naszą nieruchomość, środki z banku są transferowane do drugiej strony naszej umowy, nie do nas.

Umowy na mieszkania na rynku wtórnym różnią się pod tym względem, iż środki przez bank są wypłacane w odpowiednich transzach (wypłaty częściowe) na rzecz developera, który także musi dostarczyć niezbędną dokumentację na temat postępów budowy danego budynku. Oczywiście mówimy o sytuacji w której budynek jest tworzony a nasza nieruchomość dopiero powstaje. Transze są przygotowywane po to, aby nasz developer także wywiązywał się ze swojej części umowy razem z nami. W razie problemów bądź braku odpowiednich postępów w realizacji naszej budowy, kolejne transze są przerywane, natomiast developer musi dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty.

Gdzie rozpocząć starania o kredyt hipoteczny?

Bardzo dobre pytanie. Miejscem od którego powinniśmy zacząć naszą przygodę z kredytem hipotecznym jest odpowiednie doradztwo kredytowe. Dzięki niemu znajdziemy najlepsze oferty na kredyty hipoteczne Białystok, co pozwoli nam uniknąć dodatkowych kosztów, które nie są w naszym wypadku wymagane. Mowa tutaj o gorszym oprocentowaniu a także innych kwestiach związanych z gorszymi warunkami umów, które są często zawierane w bankach.

Dzięki doradcy kredytowemu bardzo szybko znajdziemy najbardziej optymalne oferty. Warto wiedzieć iż doradca kredytowy na ogół przygotowuje dla nas 3 warianty, które będą sprawdzane w bankach. Wszystkie wnioski wysyła za nas doradca kredytowy za darmo, dlatego jest to bardzo atrakcyjna oferta dla nas, jako dla klientów. Jeśli dostajemy odpowiedź pozytywną z banku który wybieraliśmy jako najlepszy, wtedy mamy najlepszą ofertę na rynku.

Jak widać działanie w kredycie hipotecznym nie jest trudne. Na całe szczęście mamy darmową pomoc specjalistów, którzy żyją z prowizji od pośredniczenia w kredycie, dlatego też nasze działania są ograniczone do minimum. Naszym zadaniem jest tylko dostarczyć niezbędne dokumenty i czekać na informację od samego banku.

admin