Blizny i przebarwienia po trądziku

Blizny i przebarwienia po trądziku

Blizny i przebarwienia po trądziku to bardzo często zgłaszany problem. Jak sobie z nim radzić? Odpowiadamy!

Skąd blizny i przebarwienia po trądziku?

Można spotkać się z opinią, że jeśli trądzik będzie dobrze leczony, to blizny i przebarwienia, nie wystąpią. Jednak praktyka pokazuje, że bardziej problematyczny trądzik potrafi pozostawić po sobie spustoszenie na twarzy i w takich przypadkach blizny potrądzikowe, czy przebarwienia to standard.

Niestety zarówno blizny, jak i przebarwienia na skórze nie wyglądają estetycznie, ale to wcale nie oznacza, że musimy czekać z nadzieją, że same znikną.

Jak możemy przywrócić skórę do zdrowego wyglądu?

Co w takim razie robić? Jak przywrócić skórę do zdrowego wyglądu? Na pewno istnieje wiele preparatów, które mogą nam pomóc w walce z bliznami i przebarwieniami, ale na efekty zwykle trzeba długo czekać. Jeśli oczekujemy natychmiastowych rezultatów, to warto rozważyć profesjonalne zabiegi, które oferowane są w gabinecie medycyny estetycznej.

Zapobieganie bliznom po trądzikowym

Jak można się spodziewać, rozwiązanie jest dość banalne. Zapobieganie bliznom po trądzikowym polega bowiem przede wszystkim na powstrzymaniu się przed własnoręcznym wyciskaniem albo przekuwaniem zmian trądzikowych.

Dodatkowym aspektem, który jest także bardzo ważny, jest codzienna pielęgnacja i oczyszczanie skóry twarzy. Dzięki tym zabiegom usuwamy naskórek i nadmiar sebum, które są pożywką dla bakterii, które z kolei powodują stany zapalne.

Pamiętajmy, aby twarz oczyszczać dwa razy dziennie, przy pomocy specjalnej emulsji do mycia.

admin