Jak leczyć uzależnienie od komputera?

Jak leczyć uzależnienie od komputera?

Uzależnienie od komputera to jedno z większych wyzwań, które stoją przed rodzicami, podczas częściowego „lockdownu”. Aktualne badania jasno pokazują, iż zamknięte w domach dzieci coraz częściej sięgają po laptopy a także komputery stacjonarne w celach rozrywkowych. Jak temu zaradzić? Dziś odpowiemy na to pytanie.

Reorganizacja naszego codziennego życia przyniosła wiele nieoczekiwanych skutków. Jednym z nich jest coraz większa ingerencja dzieci w świat Internetu.

Kiedy dzieci muszą pozostawać w domach, coraz częściej sięgają po elektroniczne urządzenia, które mają zapełnić ich czas. Skutkiem tego jest uzależnienie od komputera, które nasila się w każdym kolejnym miesiącu, kiedy „lockdown” dotyczy także i naszych dzieci.

Czy można temu jakoś zaradzić?

Oczywiście, że tak. Na całe szczęście opieka psychologiczna jest cały czas do dyspozycji zarówno dorosłych jak i dzieci. Dzięki temu gabinet psychologiczny jest miejscem otwartym na nasze dzieci i ich problemy.

Pierwszą fazą jest oczywiście diagnoza pedagogiczna, która ma na celu znalezienie problemu. Jeśli jednak okaże się, że nasze dziecko w trudnych czasach nie radzi sobie i ucieka do świata komputerów i Internetu, możemy podjąć odpowiednie kroki, aby pomóc naszemu dziecku.

Jeśli więc widzimy, że nasze dziecko potrzebuje pomocy, sprawmy aby odpowiednie osoby zajęły się jego problemem i pozwoliły mu znaleźć inne perspektywy na spędzanie dnia.

Z czasem przybranie nowego hobby pozwoli znaleźć pasję, która może odmienić jego życie i dać mu możliwość skutecznego rozwoju także i w dorosłym świecie.

admin